Дивні закониПрактично в кожній країні світу існують безглузді за своєю суттю закони,в яких рідко простежується хоч якась логіка.
Безглузди законів існує набагато більше,ніж може здатися.
Існують навіть цілі організації,які боряться за їх скасування.

Але найбільше цікаво,чому такі закони були створені в свій час?
Залишайте свої коментарі...

1. У Бірмі за володіння незареєстрованним комп’ютером можуть посадити у в’язницю на 15 років.2. В 1603 році в Японії за наказом імператора плавання стало обов’язковим шкільним предметом.
3. У місті Сьєна (Італія) жінкам по імені Марія (або Мері) заборонено займатися проституцією.
3. У жінок у Франції не було права голосу на виборах до 1944 року.
4. За конституцією президенти США приймають присягу рівно опівдні .
5. Страта на електричному стільці відбувається в присутності 40 свідків.
6. В Англії наїзд на собаку карається суворіше, ніж наїзд на людину.

7. В американському штаті Юта заборонено лаятися в присутності небіжчика.
8. Перші патентні бюро з’явилися в Англії на початку XVІІ століття, а в Америці – тільки наприкінці XVІІІ.
 9. Перші у світі страховки були введені в Ісландії в 1151 році. Страхувалися від чуми й від пожежі.
10. Перша поправка до Конституції США говорить: “Конгрес не повинен видавати жодного закону, що обмежує волю слова й друку”.
 11. Спеціальна постанова ЄЕС від 1 січня 1991 року пропонує вважати моркву … фруктом (щоб з неї можна було варити конфітюр).
12. У Вашингтоні не можна будувати будинки, які вище, ніж монумент Джорджа Вашингтона.
13. В Англії до мера треба звертатися не інакше як “містер мер” навіть якщо мер – жінка.
14. На вулицях Кембріджа законом заборонено грати в теніс.
15. В Уругваї дуелі були дозволені аж до 1992 року.
16. Прізвища були введені в Туреччині тільки 1 січня 1935 року.
17. У Швеції за період з 1935 по 1975 роки, відповідно до закону “про чистоту раси”, було стерилізовано більше 63 000 чоловік. Закон був відмінений лише в 1976 році.
18. І на сьогоднішній день в “Коза ностри” є 5 основних принципів: абсолютне мовчання, завжди мати гарного адвоката, ніколи не вживати актів насильства проти державного службовця, не довіряти нікому, крім мафіозо й … платити податки.
19. Палата Громад – єдине місце в Англії, куди не може ввійти Королева, тому що вона не є членом Палати Громад. Крім того, Королева – єдина людина в Англії, на машині якого не обов’язковий номерний знак.
20. В 1629 році в Японії був виданий указ, що забороняє жінкам грати в театрі.

5 коментарів:

 1. 12.Я думаю,що не можна будувати будинки вище пам'ятнику Вашингтона,щоб будинки не закривали Білій Дім.

  ВідповістиВидалити
 2. №9.На мою думку вперше страховики з'явилися в Ісландії в 1151 р.,тому що на той час пожежі і чума були найбільш поширеними явищами .Мабуть будинки будувалися із дерева ,тому легко займалися полум'ям ,а чума якраз набувала своїх масштабів ,тому люди хотіли себе застрахувати у випадку хвороби чи пожежі.
  №3.Я вважаю ,що в Італії у місті Сьєна жінкам по імені Мері чи МАрія заборонено займатися проституцією ,тому що ім'я Марія асоціюється з Богородицею Дівою Марією.Також ім'я Марія неодноразово згадувалося у святому письмі ,наприклад Марія Магдалина чи Марія Клеопова.Тому жителі цього міста не хочуть ,щоб володарки цього імені бруднили його ,займаючись гріховною та нечистою справою.

  ВідповістиВидалити
 3. №6
  Я вважаю,що це й закон виник у з"язку принципу людей і влади, адже з давніх давен собака жив поруч із людиною, був її другом та помічником. Це перша тварина, яку приручила давня людина. Вона ділилася із собакою їжею, а той допомагав їй на полюванні та охороняв її та її житло. З тих самих пір продовжується вірна дружба між ними.Вдячні люди поставили пам’ятники цим тваринам у багатьох країнах світу.Не кожна людина в світі може зрозуміти свого господаря і прийти йому на допомогу,адже не дарма каже народна мудрість,що сокаба - друг людини...

  ВідповістиВидалити
 4. що до №6, одною із причин могла ще бути релігія.
  №3
  жінкам не дозволялось голосувати,оскільки діяв в більшості патріахат,тому голос і слово чоловіка вважалось головнішим.

  ВідповістиВидалити
 5. по-поводу 9 комментария

  Первый дошедший до наших дней морской полис (договор о страховании за плату) был выдан в 1347 году на перевозку груза из Генуи на остров Майорка на судне «Санта Клара» .

  В международном страховании морских грузоперевозок резко выделилась английская страховая корпорация «Ллойдс» (Lloyds), объединившая частных страховщиков (андеррайтеров) , каждый из которых принимал страхование исходя из собственных финансовых возможностей. (17 век)

  Родиной страхования жизни также считается Англия. Именно здесь в 1699 впервые появилась профессиональная организация, занимающаяся страхованием жизни вдов и сирот, а затем для личного страхования граждан была создана страховая компания Eckvatedl.
  Источник: Энциклопедия Кругосвет

  ВідповістиВидалити